Parimad kaameraga droonid detsember 2017

Hea on tõdeda, et 2017. aastal on kogu droonitehnoloogia teinud taas suure hüppe. Aasta ei lähe kirja vaid kõrgema kvaliteediga kaamerate ja paremate lennuomadustega. Lisandunud on näiteks sisseehitutatud baromeeter alla 100 € maksvatele droonidele, mis võimaldab automaatslet kõrgust hoida ja teeb drooni lennutamise märkimisväärselt lihtsamaks. Samuti tasub välja tuua DJI targad lennurežiimid ehk intelligent flight modes, mis esimest korda ajaloos ka tavakasutusse mõeldud droonide puhul tegelikkuses toimivad.

Järgnevalt on toodud Kopterid.ee meeskonna valitud TOP 5 kaameraga droonid.

5. Syma X21W otsepilti edastav 720p kaameraga droon

Syma X21W on ideaalne droon tubaseks fotode ja videote jäädvustamiseks. Esimest korda on 720p kaamera mahutatud nii väiksesse drooni, et drooni lennutamine ka kitsamates oludes on puhas rõõm. Kaamera parimad omadused tulevad välja tänu microSD kaardile salvestamisele, milles vastupidiselt nutitelefoni otsepildi edastusele ei saa osa kvaliteeti kaotsi minna. Kui drooni puhul midagi üldse välja tuua, siis selleks on kaalu kokkuhoidmise eesmärgil disainitud vahetatav aku, mis mahub keresse väga napilt, tehes omakorda aku laadimise ja vahetamise veidi ebamugavaks. Modulaarse aku olemasolul kuuluks see droon kindlasti 3 parima hulka.

4. DJI Spark minidroon

DJI Spark on meie jaoks aasta meeldivaim üllatus. Esimest korda on turul väike droon, mille juhtimine käežestide abil toimib hästi. Drooni kere on arukalt disainitud - see on tugev, kaitseb kaamerat ning on kuju poolest mugav käest lendu lasta. 2-suunaliselt stabiliseeritud kaamera suudab jäädvustada suurepäraseid 12MP fotosid ja 1080p videot, tehes Sparkist ühe tõeliselt hea kompaktse drooni. Ainukese miinusena võib välja tuua puldi puudumise, mis on vajalik näiteks kaugemale lendamiseks ja mugavamaks juhtimiseks. Pult sisaldub Fly More Combo komplektis, mis on hinnalt küll veidi kallim, kuid sisaldab ühtlasi ka lisaakut ja palju muud vajalikku.

3. Syma X22W otsepilti edastav kaameraga droon

Syma X22W on üks nendest droonides, mille puhul aimad juba esimesel silmapilgul, et tegemist on hea drooniga. Selle drooni juures köidab meid enim õnnestunud välimus, tugev kere ja hästi läbi mõeldud modulaarne aku. Nagu enamike Syma droonide puhul on ka X22W väga stabiilse lennuga ja lihtne juhtida. Lisaks suudab droon edastada otsepilti nutiseadmesse lennu ajal (FPV). Oleks ideaalne, kui X22W suudaks videot ka SD kaardile jääduvstada veelgi parema kvaliteedi saavutamiseks. Vaieldamatult meie lemmik droon kontoris ringi lennutamiseks!

2. Syma X5UW FPV

Syma X5 seeria on olnud ääretult edukas alates X5C mudeli turule saabumisest. Värskeim X5UW mudel jätkab seda traditsiooni. Droon on suuruse poolest ideaalne õues lennutamiseks, kuid piisavalt väike suuremates tubades lennutamiseks. Madala profiiliga pilkupüüdev kere, eemaldatav HD kaamera ja väga head lennuomadused teevad X5UWst meie lemmik Syma drooni.

1. DJI Mavic Pro Platinum

DJI Mavic seeria on revolutsiooniliselt muutnud ootusi droonide suhtes. Mavicu kokkuvolditav kere võimaldab meil 4K kaameraga drooni alati kaasas kanda, olgu selleks reisimine või lühike matk. Suurepärane stabiliseeritud kaamera on parem nii mitmestki suuremast, kuid samasse hinnaklassi kuuluva drooni omast. Aasta lõpus müügile saabunud Pro Platinum versioon pakub kuni 30 minutit lennuaega! Lisaks saab Fly More Combo komplektiga kaasa palju olulist lisavarustust, et järjestikust lennurõõmu jätkuks tundideks. Arvestades kõike eelnevat on Mavic Pro Platinum selgelt esikoha vääriline.

Ennustused 2018. aastaks

Kogu droonimaailm on jätkuvalt pööraselt kiires arengufaasis ning seetõttu on ka meie ootused järgmiseks aastaks kõrged. Siin on meie ootused 2018. aastaks:

  • Saabub müügile esimene alla 2000 € droon väga heade vahetatavate objektiividega. Selline võimekus viiks aerofotograafia ja videod uuele tasemele! Ootame seda näiteks DJI Phantom seerialt.
  • Saabub müügile esimene alla 2000 € kahe akuga droon, mis parandab veelgi turvalisust.
  • Saabub müügile esimene alla 150 € droon kvaliteetse 1080p kaameraga.
  • Saabub müügile esimene alla 150 € droon integreeritud GPS funktsionaalsusega automaatse kojupöördumise võimaldamiseks.

...ja loodetavasti on droonimaailmal meile veelgi rohkemat pakkuda!

TOP